تبلیغات
ســـوسنــگرد مــــن - تحریم های وضع شده دولت انگلیس بر "بانك ملت" لغو شد

ســـوسنــگرد مــــن
 
:: سینما آزادی، هویت فرهنگی سوسنگرد :: مشکلات پیاده روها در سوسنگرد 1 :: مشکلات پیاده روها در سوسنگرد 2 :: سوسنگرد خواهی نخواهی دربندتم :: معلم می تواند نماینده بشود؟ :: شناخت حقوق شهروندی لازمه یک انتخاب
به دستور دادگاه عالی انگلیس؛
دادگاه عالی انگلیس امروز در حكمی رای به لغو تحریم های وضع شده بردولت این كشور بر بانك ملت داد.
به گزارش سرویس بین‌ الملل باشگاه خبرنگاران؛ تارنمای شبكه سی ان ان در خبری اعلام كرد دادگاه عالی انگلیس به دلیل آنچه كه شكست دولت انگلیس در اثبات رابطه بین "بانك ملت" و برنامه هسته ای ایران خوانده تحریم وضع شده بر این بانك را لغو كرد. بر اساس این گزارش؛ دادگاه عالی انگلیس پس از آنکه نتوانست ادله ای پیدا کند که بر اساس آن "بانک ملت" با برنامه هسته ای ایران رابطه ای دارد، اقدام به لغو تحریم های اعمال شده کرد.

روزنامه گاردین در همین رابطه گزارش داد که این دادگاه نخستین جلسه خود را در ماه مارس گذشته و به صورت مخفیانه برگزار کرد اما دولت انگلیس موفق به ایراد ادله دادگاه پسندی نشد تا بر اساس آن یکی از بزرگ ترین بانک های ایران به اتهام ارتباط با برنامه هسته ای، مورد تحریم قرار بگیرد.

ساروش زایوالا مدیر تیم وکلای بانک ملت در همین رابطه نسخه ای حکم دادگاه را در اختیار سی.ان.ان قرار داد که در آن تاکید شده بود که بانک ملت ایران مشمول قانون کمک به توسعه برنامه هسته ای ایران نمی شود.

بانک ملت به عنوان نخستین بانک خصوصی ایران پس از چند سال پیگیری موفق شد تا تحریم های اعمال شده علیه خود در اروپا را بشکند. انگلیسی ها بدون داشتن هیچ دلیل قانع کننده ای از سال 2009 این بانک را در لیست تحریم های خود قرار داده بودند.

گفتنی است این اقدام علاوه بر آنکه نوعی پیشروی ایران در سیاستهای راهبردی خود محسوب می شود ، افتخار و مشروعیتی برای نظام قضایی انگلیس به شمار می آید . 

طبقه بندی: اخبار ایران و جهان، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 خرداد 1392 توسط سوسنگرد من
تمامی حقوق مطالب برای ســـوسنــگرد مــــن محفوظ می باشد