تبلیغات
ســـوسنــگرد مــــن - ۱۰۰ درصد مطمئن بودم رئیس‌جمهور می‌شوم / مدتی است در موضوع هسته‌ای دخالت ندارم/ این دولت، دولتی پاک بود/ دولت هیچ بدهی‌ای به بانک مرکزی ندارد

ســـوسنــگرد مــــن
 
:: سینما آزادی، هویت فرهنگی سوسنگرد :: مشکلات پیاده روها در سوسنگرد 1 :: مشکلات پیاده روها در سوسنگرد 2 :: سوسنگرد خواهی نخواهی دربندتم :: معلم می تواند نماینده بشود؟ :: شناخت حقوق شهروندی لازمه یک انتخاب
مشروح/احمدی‌نژاد در گفتگوی زنده:
رئیس‌جمهور در گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم گفت: بالاترین اجرای قانون اصل 44 را این دولت داشته است و این دولت هیچ بدهی به بانک مرکزی ندارد و حتی بدهی دولت‌های قبلی را هم تسویه کردیم.
به گزارش خبرنگار دولت باشگاه خبرنگاران محمود احمدی‌نژاد امشب در گفتگوی زنده تلویزیونی خود با مردم با بیان اینکه در آخر دوره کار باید گزارش فعالیت‌ها را به ملت عزیزمان ایران تقدیم کنیم، گفت: مردم می‌دانند که ابعاد کار دولت بسیار گسترده است و اگر بخواهیم همه این گزارش‌ها را در یک جلسه بیاوریم امکان دارد حق مردم تضعیف شود.

وی افزود: فکر می‌کنم این دولت فرهنگ دوست داشتن را دوباره در کشور احیا کرد زیرا این فرهنگ ایرانیان است.

رئیس قوه مجریه تأکید کرد: هم اکنون کوچک‌ترین فاصله و بی‌اعتمادی میان دولت و ملت وجود ندارد زیرا وجود آن بسیار خطرناک است و خیلی‌ها را مأیوس میکند.

احمدی نژاد خاطر نشان کرد: ما معتقدیم این دولت توانسته است تا حدود بسیار زیادی مهرورزی را نهادینه کند.

احمدی نژاد گفت: تبلیغات و سیاه نمایی علیه دولت صورت گرفته است و این عدالت توزیعی را امدادی و فقیرپروری نامیدند که حرف‌های ابتدایی است.

وی افزود: ما ادعا نداریم که عدالت را به صورت صد در صد اجرا کردیم و بسیاری از ناعدالتی‌‎ها نیز به خاطر همین افراد است که باید جبران کنیم. چرا که حضرت علی (ع) نیز بیت‌المال را توزیع می‌کردند و این فقیرپروری نیست و بلکه ما معتقدیم عدالت در عین توسعه کشور و افزایش درآمد، سرانه و ثروت کشور محقق میشود.

رئیس جمهور با اشاره به پیشرفت‌ها در کشور اظهار داشت: در همه عرصهها کار شده و هیچ بخشی نیست که عقب باشد، اقتصاد ایران از رده 24 به رده 18 بالا آمده و تراز و جایگاه ایران در دنیا و عشق به ایران بالاتر رفته است.

وی تصریح کرد: علی‌رغم همه حرف‌های منفی و علی‌رغم رکود جهانی و فشارهای داخلی و شوک ارزی، تولید در ایران بیشتر شده است، در تولیدات اساسی ظرفیت تولید فولاد از 7/9 میلیون تن در سال 84 اکنون به 24 میلیون تن رسیده است و کارخانه و مواد اولیه و سوخت آن معلوم است و در این 8 سال بیش از 60 سال تولید فولاد در کشور کار شده است، البته دولت در تولید سرمایه گذاری نکرده اما رتبه تولید فولاد ایران از 22 به 15رسیده است.

احمدی نژاد گفت: ظرفیت سیمان در ابتدای سال 84، 33میلیون تن بوده است و الان بیش از 80 میلیون تن است و این یعنی تولید و پیشرفت که 12 میلیون تن نیز سیمان صادر می‌کنیم اما قبلا وارد می‌کردیم، همچنین سرمایه گذاری صنعتی از 21 میلیارد تن در سال 84 به 115 هزار میلیارد تومان رسیده است، در خودرو از تعداد 960 هزار اکنون تولید دو برابر شده است و به 2 میلیون خودرو رسیده است، در پتروشیمی از 2/18 میلیون تن به 57 میلیون تن رسیده یعنی بیش از سه برابر شده است.

وی افزود: تولید خودروی سواری از اول انقلاب تا سال 84، 6 میلیون بوده و از اول این دولت تاکنون به 10 میلیون رسیده است، همچنین صادرات کشور نقش جهشی داشته و نیز کشاورزی از 86 میلیون تن به 118 میلیون تن رسیده و 40 درصد افزایش یافته است و صنایع تبدیلی نیز از 8/6 میلیون تن به 24 میلیون تن افزایش یافته است.

رئیس جمهور تصریح کرد: در زمینه علم و فناوری کل دانشجویان به دو برابر و دانش جویان به پنج برابر افزایش یافته است که از 5 هزار نفر در سال 84 به 24 هزار نفر رسیده است.

رئیس جمهور گفت: ما هستهای و فضایی شدیم و در نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی در دنیا بالا رفتیم و از رتبه 32 به رتبه 20 رسیدیم و همچنین سرعت رشد علمی ما 11 برابر رشد متوسط دنیا بوده است.

احمدی نژاد افزود: در ورزش موفقیت‌های زیادی در المپیک و بازیهای آسیایی به دست آوردیم و والیبال ما که یک روز مطرح نبود اکنون به لیگ جهانی و پیروزی کسب می‌کند و در همه رشته‌ها جوانان ما احساس میکنند که میتوانند مدال المپیک به دست بیاورند.

وی اظهار داشت: در فرهنگ، انتشار کتاب‌ها در طول 27 سال 250 هزار بوده که در این دولت به 360 هزار افزایش یافته است، همچنین امید و آگاهی و خودباوری، احساس اعتماد به نفس ملی در بالاترین حد خود قرار دارد.

رئیس جمهور تصریح کرد: علاوه بر اصلاحات ساختاری در بورس نیز رشد بسیار خوبی داشتیم که علامت رشد اقتصادی است و همچنین در سرمایه گذاری خارجی از سال 57 تا سال 84، 12 میلیارد و 920 میلیون دلار بوده که الان به 25 میلیارد و 100 میلیون دلار رسیده است که سرمایه گذاران خارجی سرمایه آورده اند و کارخانه پتروشیمی و غیره ساختهاند که اخیرا کارخانه دستمال کاغذی را با 200 میلیون یورو سرمایه خارجی افتتاح کردیم.

احمدی نژاد گفت: ذخایر ارزی ما در تاریخ بینظیر است و مجموع ذخایر ما با طلا بالای 100 میلیارد تومان و در صندوق توسعه ملی 50 میلیارد تومان است که هدیه این دولت به دولت‌های بعدی است.

وی افزود: در این دولت بدهی‌ها و تعهدات خارجی از 850/41 میلیارد دلار به 370/14 میلیارد دلار رسیده که این دولت این بدهیها را پاس کرده است و در زمینه بدهیهای داخلی شرکتها نیز از سال 57 تا 84 از بند (ب) ماده 26 قانون پولی بانکی کشور استفاده کرده و این بدهی‌ها را یک بار برای همیشه صاف کردیم.

رئیس جمهور اظهار داشت: این عین قانون است که اگر در اثر افزایش نرخ ارز ما به التفاوت ایجاد شد ابتدا بدهی های دولت پرداخته می‌شود و مازاد بعد از آن به خزانه می‌رود، من تعجب میکنم که افرادی به این قضیه اعتراض می کنند، دو دولت قبلی نیز از این پولها برداشت کردهاند و بعد مازاد آن را به بانکها داده‌اند که این عین قانون است.

احمدی نژاد افزود: این افراد اولا با قانون مخالفت می کنند و ثانیا برای ما عادی شده که با هر کار خوبی مانند هدفمندی، مسکن مهر، قرض الحسنه و غیره مخالفت می کنند و معلوم نیست که منطق دینی و عقلانی این مخالفت‌ها چیست زیرا آنها از بدهی‌های 100 میلیاردی و 500 میلیاردی می‌گذرند اما با این موارد مخالفت میکنند.

رئیس جمهور گفت: این افراد مشخصا بگویند که کدام سیاست دولت موجب مشکلات شده است؟ آنها گفتند که ما بدهکارترین دولت تاریخ هستیم اما ما بدهی‌های دولت قبلی را تسویه کردیم و این دولت نسبت به دولتهای قبلی کمترین بدهی را دارد.

وی اظهار داشت: ارزی که از هزار تومان به 2 هزار تومان تبدیل شده متعلق به دولت است و باید به خزانه برود اما قبل از آن باید بدهی ها صاف شود، متأسفانه برخی تعریف نقدینگی را نمیدانند و افزایش دلار به 2500 تومان مطمئنا برای بانک مرکزی نسبت به قبل بهتر است که عملا ضدتورم است، اما این افراد همین طور می گویند این کارها غیرقانونی است، ما میپرسیم مخالف کدام قانون و کجای آن تورم زاست؟

احمدی نژاد گفت: طبق تصویب مجلس از ابتدای سال 92 ارز بانک مرکزی، ارز مبادلهای است و همچنین ما از قانون بودجه سال گذشته برای تنظیم بازار استفاده کرده‌ایم.

وی افزود: الان در چین پول داریم که به صورت فاینانس سرمایه گذاری کرده و 5/7 درصد آن را باید ریالی بدهیم و همچنین حق عضویت دولت در مجامع جهانی را نیز پرداخت کردهایم لذا هزینه دولت بعدی پایین آمده است.

رئیس جمهور تصریح کرد: 26 هزار میلیارد تومان کالاهای اساسی را ذخیره کردهایم که به دولت بعدی تحویل میدهیم و 4 هزار میلیارد تومان آن با ارز 1226 بوده است.

وی گفت: همچنین برخی از شرکتهای پتروشیمی و نفت به صندوق هدفمندی بدهکار هستند و مهم این است که تراز آن مثبت است و با وجود تحریمها بدهی خارجی از ابتدای دولت تاکنون کاهش یافته است.

احمدی نژاد در پاسخ به این سوال که آیا در این دولت وعده شما در سال 84 مبنی بر باز کردن حلقه بسته مدیریتی و باز گرداندن دولت به مردم اتفاق افتاده گفت: تا حد زیادی این اتفاق افتاد درها باز شد و نسل جدیدی از مدیران که هم از لحاظ تحصیلات بالاتر و هم جوانتر بودند وارد دولت شدند که آنها به جز مردم به کسی وامدار نیستند.

رئیس جمهور افزود: الان بین دولت و مردم فاصله‌ای نیست و با این همه تحریم و فشار روی مردم که از آن اطلاع دارم هیچ حرکتی علیه دولت انجام نشد اما قبلا اعتراضات شدیدی داشتیم.

وی اظهار داشت: مردم و دولت با هم هستند و دولت در همه جای کشور حضور دارد و بالاترین حد اعتماد به دولت است، البته انتقادات نیز هست و بعضی ها از من خوششان نمی‌آید که البته اشکال ندارد.

احمدی نژاد تصریح کرد: حضور 40 میلیون نفر در انتخابات سال 88 و 36 میلیون نفر در انتخابات امسال مشارکت بالا بیش از حد جهانی است که نشانه افزایش اعتماد مردم است.

رئیس جمهور گفت: خود من به بیش از 400 شهر سفر کردم و با مردم دیدار داشتم که جلسات عمومی رئیس جمهور و وزرا با مردم نیز بوده و تاکنون رئیس جمهور، معاونین او، وزرا و معاونین آنها 926 هزار مواجهه فرد به فرد با مردم داشتند که این یک رکورد جهانی و تاریخی است که علاوه بر ملاقات‏های عمومی ملاقات‏های شخصی تقریبا با یک میلیون نفر وجود داشته که با مردم گفت و شنود داشته‌اند.

احمدی نژاد خاطر نشان کرد: تا حدود زیادی این حلقه بسته در دولت برداشته و امیدی در نسل های جوان کشور ایجاد شد.

رئیس جمهور درباره اجرایی کردن بودجه سال 92 گفت: اجرای این بودجه که در آن 38 درصد افزایش در هدفمندی تعریف شده است برای دولت بعدی می ماند و در دولت دهم قابل اجرا نیست.

وی درباره گزارش برنامه پنجم گفت: این گزارش‌ها آماده است و منتشر خواهد شد.

رئیس جمهور ادامه داد: همه مطالبی که در این برنامه عنوان شد گوشه‌ای از کارهای دولت است، ما کارهای بزرگی در حوزه سیاست خارجی نیز داشتیم چرا که ایران با سیاست فعال و اثرگذار خود در عرصه‌های بین المللی و منطقه‌ای حضور داشت.

احمدی نژاد افزود: چهار گزارش دیگر خواهیم داشت که یکی از آنها یکشنبه آینده در صدا و سیما مربوط به تئوری سران داخلی و جهانی است، گزارش بعدی نیز در ماه مبارک رمضان در حضور مقام معظم رهبری ارائه خواهد شد، گزارش سوم نیز مجددا در صدا و سیما خواهد بود و گزارش آخر نیز مبتنی بر تشکر، حلالیت طلبی و خداحافظی است.

رئیس جمهور تصریح کرد: بعضی‌ها در ارزیابی عملکرد دولت آن را با آرزوهای خود مقایسه میکنند که این کار اشتباهی است چرا که مقایسه باید با واقعیت های موجود و دولت‌های قبل باشد و ما نیز هیچ وقت ادعا نکردیم که همه مسایل را حل خواهیم کرد.

وی ادامه داد: ما کشور را در شرایط بسیار سختی اداره کردیم چرا که فشارهای زیادی از سوی دشمنان علیه ایران وجود داشت و آنها می‏خواستند با فشارهای داخلی نظام را متلاشی کنند و کاهش رشد اقتصادی در ایران را عنوان کردند.

وی ادامه داد: صندوق بین المللی پول در آماری که درباره کاهش رشد اقتصادی ایران داده است اشتباه کرد چرا که به خاطر بداخلاقیها مأمور اطلاعات آنها به ایران نیامد و طبق اطلاعات فردی این آمار را مطرح کردند.


احمدی نژاد افزود: اقتصاد ایران متلاشی نشده و سرپا است و بخش‏های تولید، صادرات، تجارت فعال هستند و بازارها نیز پر از جنس و پر از خریدار است.

رئیس جمهور ادامه داد: وضعیت کشور آنطوری نشد که غرب میخواست و این یعنی ملت ایران در شرایط سخت تر از این هم میتواند کشور را اداره کند.

وی در پایان ضمن تشکر از مردم گفت: ما خادم ملت ایران هستیم و به آن افتخار میکنیم و منظور از اینکه کشور را در شرایط سخت‌تر از این نیز میتوان اداره کرد این نیست که بخواهیم سختی‌هایی برای کشور بخریم بلکه ما خودمان را برای هر نوع سختی آماده کرده بودیم.

انتهای پیام/

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 13 تیر 1392 توسط سوسنگرد من
تمامی حقوق مطالب برای ســـوسنــگرد مــــن محفوظ می باشد