تبلیغات
ســـوسنــگرد مــــن - توهین به دختران سوسنگرد؛ توهین به مردم خوزستان است

ســـوسنــگرد مــــن
 
:: سینما آزادی، هویت فرهنگی سوسنگرد :: مشکلات پیاده روها در سوسنگرد 1 :: مشکلات پیاده روها در سوسنگرد 2 :: سوسنگرد خواهی نخواهی دربندتم :: معلم می تواند نماینده بشود؟ :: شناخت حقوق شهروندی لازمه یک انتخاب

                                                    

 شب گذشته یکی از دوستانم کتابی با عنوان مرگ بر مرگ را برایم آورد. وقتی یک جمله از متن این کتاب که پشت جلد آن نوشته شده بود را خواندم تمام بدنم به لرزه در آمد بطوری که بغض گلویم را گرفت. نویسنده آن یک نامعلم ورامینی است که بدون هیچ گونه مطالعه و تحقیقی جمله ای را تحت عنوان تجاوز عراقی ها به دختران سوسنگردی نوشته است  که هیچ احدی از مردم خوزستان بالاخص مردم شریف دشت آزادگان و سوسنگرد آن را نمی پذیرند.یکی از بدیهی ترین کارهای نویسندگان تحقیق است.بنابراین وی می بایست ابتدا در این خصوص تحقیق می کرد سپس قلم فرسایی می نمود.چنانچه تاریخ را مطالعه کنیم،خواهیم دید که ناموس عزیزترین و بزرگ ترین کلمه در میان مردم است.تا آنجایی که رضاخان با آن همه قدرت و قلدری های خود نتوانست دختران و مادران این خطه را کشف حجاب کند و نقل سینه به سینه حکایت ایستادگی و مقاومت مردم مسلمان دشت آزادگان و هویزه در برابر لشکر رضاخان مهر تأییدی بر این ادعا است.

در این مقال نام نویسنده کتاب مرگ بر مرگ یعنی رحیم مخدومی را با اکراه تمام می نویسم چرا که نمی توان این شخص را نویسنده نامید.وی باید بداند که ناموس و شرف مردم دشت آزادگان و هویزه بسیار بسیار عزیز است بطوریکه مردان ما برای حفظ شرف و ناموس خود حاضرند از جان خود بگذرند و در این راه کشته شوند.مردم این سرزمین از مسلمان  و شیعه اثنی عشری هستند تابحال کسی جرائت نکرده به ناموس آنها چپ نگاه کند.

2494-rezwan

این نانویسنده که با این جمله ثخیف و ابلهانه و به دور از عفت کلام ارزش های دفاع مقدس را نادیده گرفته است.او باید بداند۲۷۵ شهیده دشت آزادگان در بمباران و حملات موشکی بعثی  های خدانشناس به شهادت رسیدند و نمونه بارز آن سهام خیام آن دختر۱۲ ساله هویزه ای که به سوی تانک های عراق سنگ پرتاب می کرد می باشد.خوب بود نویسنده با چشم بسته اقدام به نوشتن این جمله دردناک و به دور از انصاف نمی کرد.جهت اطلاع وی باید عرض کنم که زنانی همچون مجیده نگراوی ها، مادر شهید ناصر علوانی ها و مرحومه صبیحه جلالی مادر شهید خلاف جلالی با چوب دستی عراقی ها را به اسارت گرفتند و صحنه و برگ زرینی از پاکی و همت  و شجاعت و نجابت زنان دشت آزادگانی را در تاریخ این سرزمین ثبت و ضبط کردند.این نویسنده ناآگاه باید بداند که:
۱- ⅓شهدای دفاع مقدس در سوسنگرد بودند که جانانه جنگیدند و در این راه به درجه والای شهادت نائل شدند.
۲-اولین شهید دولت شهید حامد جرفی بخشدار هویزه بود.
۳-اولین فرمانده سپاه سردار حبیب شریفی بود.
۴-دانش آموز شهیده سهام خیام ۱۲ ساله که طاقت دیدن اشغال شهرش «هویزه »را توسط بعثیان نداشت و با سنگریزه های خود آنها را مورد هدف قرار داد مانند حسین فهمیده و بهنام محمدی ۱۲ به شهادت رسید.
۵-هورالعظیم محل شهادت سردار سرلشکر اسلام شهید حاج علی هاشمی سردار هور است.
۶-تعداد شهدای زیادی از مردم هویزه بعلت اعتراض به اشغال از پیر و جوان زنده بگور شدند.
۷-دانشجویان پیرو خط امام مانند شهید علم الهدی و یارانش در هویزه به شهادت رسیدند.
۸-به علت مقاومت و ایستادگی در سال های ۶۳و۶۵ شهر سوسنگرد و روستاهای اطراف بمباران هوایی شدند و صدها نفر از پیر و جوان، زن و مرد به شهادت رسیدند.
۹-تنها خانواده شهیدی که ۱۶ نفر شهید دارند،خانواده شهید علی جلالی در سوسنگرد می باشد.
۱۰-تنها روستایی که بیشترین شهدا را در ایران دارند،روستای (شهر) ابوحمیظه با ۹۶ شهید است.
۱۱-تنها باشگاه ورزشی در ایران که ۶ شهید و ۲ جانباز دارد،باشگاه ورزشی جلالی نوین(شهدای جلالی سابق)در سوسنگرد است.
۱۲-روستای دهلاویه سوسنگرد محل شهادت سردار رشید اسلام دکتر چمران است.
۱۳-جاسم سعیداوی یکی از ۶ جوان ایرانی است که پدر و مادرش در جنگ شهید شدند فرزند سوسنگرد است.
۱۴-به تعبیر دکتر محسن رضایی فرمانده اسبق سپاه سری ترین عملیات جنگ را جوانان دشت آزادگان می دانستند در حالی که مسئولان اول مملکت نمی دانستند.
۱۵-عملیات طریق القدس که به تعبیر امام راحل فتح الفتوح در بستان که منجر به آزادسازی این شهر بعد از ۱۵ ماه اشغال در دشت آزادگان واقع است.
۱۶-سوسنگرد ۲ بار به اشغال بعثیان در آمد که با فرمان امام شهیدان که سوسنگرد بایستی آزاد شود،با فداکاری شهید چمران رزمندگان اسلام و نیروی بومی آزاد شد.
۱۷-۲ درصد از جمعیت دشت آزادگان  و هویزه در جنگ شهید و مجروح شدند.
۱۸-به گفته دکتر محسن رضایی فرمانده اسبق سپاه جوانان دشت آزادگان محرم اسرار جنگ بودند.
۱۹-هویزه همانند خرمشهر با خاک یکسان شد.
۲۰-قرارگاه نصرت سری ترین قرارگاه جنگ در منطقه بود.
آقای مخدومی از موارد فوق چه می دانید؟
جنابعالی به چه حقی به ناموس مردم توهین می کنید.چرا آبروی یک شهر که شریان اقتصادی و نیروی انسانی خود را در جنگ از دست داد،می برید؟آیا نمی دانید که امام صادق (ع) فرمودند:حرمت مؤمن از حرمت خانه خدا برتر است.چرا ناآگاهانه این مطالب را می نویسید و به ناموس مردم که یکی از درخشان ترین کارنامه مبارزات را در برابر انگلیسی ها بعثی ها رقم زدند نابخردانه می نویسید؟؟
چرا معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد این اثر را حمایت می کند ؟ آیا چاپ هشت هزار نسخه و نوشتن جمله کذایی از روی عمد نیست ؟ چرا کتاب را از نظر شکل و جنس آن از مرغوبترین کاغذ و جلد باشد و قیمت آن فقط دوهزار و پانصد تومان می باشد ؟چرا به جای نوشتن ارزش های دفاع مقدس که جوانان دشت آزادگان در سال های دفاع مقدس خلق کردند مبادرت به نوشتن یک سری مطالب اراجیف می کنند ؟
بنابراین این نشریه به عنوان نماینده افکارعمومی جامعه سوسنگرد خواهان عذرخواهی رسمی و جمع آوری این کتاب می باشد.
ضمناً علاوه بر عذرخواهی رحیم مخدومی،معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خاطر حمایت از این کتاب و اداره فرهنگ و ارشاداسلامی خوزستان به خاطر اهدای این کتاب رسماً از مردم سوسنگرد بویژه بانوان عذرخواهی کنند.
در خاتمه این مقاله از آقای مهندس صالحی نسب به عنوان نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در صحن مجلس شورای اسلامی از وزیر ارشاد به خاطر دادن مجوز انتشار این کتاب سؤال و توضیح بخواهد. نویسندگان سوسنگرد تا عذرخواهی آن نویسنده و نهادهای مذکور به اعتراض خود در این جریده ادامه می دهند.

منبع: هفته نامه رضوان خوزستان

طبقه بندی: اخبار شهرستان دشت آزادگان، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 31 تیر 1392 توسط سوسنگرد من
تمامی حقوق مطالب برای ســـوسنــگرد مــــن محفوظ می باشد