تبلیغات
ســـوسنــگرد مــــن - جوابیه مقاله "توهین به زنان سوسنگرد..."

ســـوسنــگرد مــــن
 
:: سینما آزادی، هویت فرهنگی سوسنگرد :: مشکلات پیاده روها در سوسنگرد 1 :: مشکلات پیاده روها در سوسنگرد 2 :: سوسنگرد خواهی نخواهی دربندتم :: معلم می تواند نماینده بشود؟ :: شناخت حقوق شهروندی لازمه یک انتخاب

نقل تاریخ ، توهین نیست، اگرچه تلخ باشد/طی چند روز رکیک ترین پیامک ها را نثارم کردند


رحیم مخدومی نویسنده کتاب مرگ بر مرگ ، با ارسال جوابیه ای نسبت به انتشار مقاله ” توهین به دختران سوسنگرد ، توهین به خوزستان است” واکنش نشان داد.

ین جوابیه که امروز به هفتکل نیوز ارسال شده بشرح ذیل است:

امروز ۲۵ تیرماه ۹۲ مطلبی با عنوان ” توهین به دختران سوسنگرد؛ توهین به مردم خوزستان” به قلم رحیم الهایی سحر در آن سایت درج گردیده بود که لازم است جوابیه اینجانب در همان بخش منعکس شود.

۱- پیش از کتاب بنده، در کتاب “حرمان هور” نوشته شهید احمدرضا احدی به موضوع جنایت عراقی ها نسبت به نوامیس پاک و معصوم سوسنگرد اشاره شده است.:
به کدام گوشه تهران نشسته‌ای؟ کدام دختر دانشجویی ـ که حتی حوصله ندارد عکس‌های جنگ را ببیند و اخبار آن را بشنود ـ دختران معصوم سوسنگرد، خواهران گل، آن گل‌های ناز، آن اسوه‌های عفاف که هر کدام در پس رنج‌های بیکران صحرانشینی و بیابان‌گردی آرزوهای سال‌های بعد را در دل می‌پروراندند، آن خواهران ماه، مظاهر شرم و حیا را بفهمد، که بی‌شرمان دامانشان را آلودند و زنده زنده، به رسم اجدادشان به گور سپردند.
اولاً: لازم است بدانید کتاب حرمان هور حدود بیست و هفت سال پیش نوشته شده و از بیست سال پیش تاکنون دهها هزار نسخه به چاپ رسیده و جزو پرفروش ترین و پرمخاطب ترین کتابها به ویژه در میان دانشجویان است.
آقای معترض آیا تا به در خواب بوده که این کتاب را ندیده، یا فقط عرضه ی پشت جلد خوانی داشته است؟
ثانیاً: کتاب حرمان هور توسط حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی چاپ شده و از طرف بنیاد حفظ آثار و نشر ارشهای دفاع مقدس – دو بار- به عنوان بهترین کتابسال و بهترین کتاب ربع قرن دفاع مقدس برگزیده شده است. معتبرتر از بنیاد حفظ آثار آیا جایی برای تحقیق دفاع مقدس سراغ دارید؟
ثالثاً: چندین سال است که دهها سایت و وبلاگ همین بخش از متن کتاب شهید والامقام احمدرضا احدی را انعکاس داده اند. علاوه بر این سایت های معتبر تبیان:
(http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=112275 وفاتحان (پایگاه تخصصی و اطلاع رسانی دفاع مقدس http://www.fatehan.ir/page.aspx?pid=151)  نیز به موضوع هتک حرمت جانیان عراقی اشاره کرده اند. البته پشت جلد کتاب بنده هم برای پنج سال پیش است، نه حالا. این که حرفی بعد از دو دهه تکرار بی اعتراض به یکباره توسط چند نفر ناشناخته، آن هم با برخوردی قهری، به دور از ادله و ادب مورد اعتراض قرار بگیرد، جای بسی تأمل و سؤال دارد. باید دید پشت پرده ی این موضوع چه اهداف شومی واقع شده است!
۲- مظلوم، بی تقصیر است و ظالم، مقصر. از مظلوم یاد کردن، افشای ظلم ظالم است، نه توهین به مظلوم. در عبارت بنده زنان یاد شده مظلومند، چرا که هیچ تقصیری به آنان نسبت داده نشده. اما نمی دانم چرا نویسنده مقاله تعمد دارد برای موهن جلوه دادن متن بنده، زنان عفیفه را مقصر نشان دهد. در واقع ایشان به آن مظلومان بی گناه توهین کرده و اگر وجدانی داشته باشد، باید عذر خواهی کند.
۳- توهین دیگر وی به تمام زنان اهل کتاب و غیر مسلمان است. آن جا که اشاره می کند “مردم این سرزمین، از مسلمان و شیعه اثنی عشری هستند. تا به حال کسی جرائت نکرده به ناموس آنها چپ نگاه کند.” گویا برای غیر مسلمان ناموس اهمیتی ندارد!
۴- ایشان در خصوص بنده عباراتی مثل: نامعلم- نام رحیم مخدومی را با اکراه می برم- نانویسنده- نویسنده جملات سخیف و ابلهانه و به دور از عفت کلام- و… به کار برده است. از بی سوادی وی که سخیف را با ثخیف و جرأت را جرائت نوشته اگر بگذریم، باید نسبت به ادب و عفت کلامش تبریکی ویژه نثارش کنیم. معلوم است ایشان نیز از همان قماش آدم هایی است که طی چند روز گذشته به دلیلی که خودشان هم نمی دانند، رکیک ترین فحش ها و پیامک ها را برایم ارسال کرده اند.
۵- در پایان خدا را شاکرم که بعد از جنگ تاکنون عمرم معطوف خدمت به ارزشها و ادبیاتی شده که ۲۰ موردش را آقای معترض در مقاله اش نام برده است. طی این سالها کم نبوده اند افرادی که پشت نقاب دوست دلسوز و وکیل و وصی مردم، به ارزشهای دفاع مقدس خیانت کرده اند.
تأکید می کنم، منبع مورد وثوق ما نویسنده های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس است، نه نقابداران اجیر شده ای که خیال واهی شان از میدان به در کردن رقیب با فحاشی و هتک حرمت است! هیهات!
والسلام علی من اتبع الهدی
رحیم مخدومی/۲۵/۴/۹۲

منبع: هفتگل نیوزطبقه بندی: اخبار شهرستان دشت آزادگان، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 31 تیر 1392 توسط سوسنگرد من
تمامی حقوق مطالب برای ســـوسنــگرد مــــن محفوظ می باشد