تبلیغات
ســـوسنــگرد مــــن - ابـو لهب شورا و السابقون السابقون!

ســـوسنــگرد مــــن
 
:: سینما آزادی، هویت فرهنگی سوسنگرد :: مشکلات پیاده روها در سوسنگرد 1 :: مشکلات پیاده روها در سوسنگرد 2 :: سوسنگرد خواهی نخواهی دربندتم :: معلم می تواند نماینده بشود؟ :: شناخت حقوق شهروندی لازمه یک انتخاب

ابـو لهب شورا و السابقون السابقون!اعضای جوان و پر شر و شور شورا که ادعای دغدغه فرهنگ، گردشگری، سرمایه گذاری  و جذب مشارکت های مردمی را دارند و به حق این مقولات را اولویت دار و دارای ظرفیت های فراوان برای ایجاد جهش در خدمت رسانی و رفاه شهری  می دانند. البته که این شورایی های چهارمی قرار نیست جهش کروموزومی در سلول ها شهری ایجاد بفرمایند چون این کار معجزه می خواهد و هیچ کدامشان پیامبر نیستند حال که همه شان در سطح ولایت شهری هم مانده اند چه برسد به نبوت (استغفر الله) . این را هم بدانند که همدلی و هم فکری جمعی عقلایی یک پیش شرط حتمی و اساسی برای رسیدن به بهره برداری مطلوب از ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی و ایجاد  ذهنیت صحیح مردمی و مجموعه ی مسئولان شهر است اما بدبختانه در تنه ی شورای چهارم همدلی و هم فکری ویژگی های غریبی هستند. طبیعتاً با این حال؛ دغدغه ها و اهداف ادعایی آنان و تلاش برای یافتن راه کارهایی در جهت برون رفت از وضعیت نامطلوب (بالاخره کم توقع شده ایم تا خواسته های ما در حد توانایی عقلای شورا باشد. این هم یک نوع واقعیت نگری است.) لقلقه زبانی و شعار مدارانه بیش نیست. شاید کسی بپندارد این نوشته های ما هم مبالغه ی ادبی است اما اینطور هم نمی تواند باشد چون مبنی بر اتفاقات صورت گرفته است. یکی از این واقعیت ها دو دلی های مصلحتی و تبلیغاتی شورای چهارم است . شورایی که در جلسه انتخاب شهردار، اعضای آن صورت جلسه را با توافق جمعی امضا کرده اند ( آقایان به اجماع فکری و فقهی رسیده بودند ) اما پس گرفتن امضای رئیس شورا و دو نفر دیگر از اعضا  در فردای همان روز را تنها می توان به دستاویزی، دست اندازی و دستکاری های مصلحت آمیز ربط داد و در غیر این صورت هیچ دلیلی نمی تواند برای تغییر نظر سریع وجود داشته باشد  و این، نشانگر آشکار در نظر داشتن سلایق و منافع شخصی بوده است تا منفعت عامه مردم و شهر سوسنگرد.  
طرف دیگر قضیه ی انتخاب شخص شهردار که در نوع خودش عجیب است . بازگشت فردی که سابقه ی مدیریتی ایشان در این منصب حساس برای صاحبان نظر و آگاه از بنیان و زیر ساخت های شهری بدون فریب خوردن از لعاب و رنگ آمیزی و چراغانی ساختن کوچه و خیابان ها  کاملاً واضح است که در سطح صفر و حتی زیر صفر بوده ، کجایش با اهداف عالیه ی فرهنگی و سازندگی سازگاری دارد ؟! و حتی اگر از این خطای بازگرد فکری شورایی ها هم چشم پوشی کنیم تخلف قانونی نصب پلاکاردهای تبریک به آقای عوده زاده به عنوان شهردار بدون اینکه ایشان مورد تأیید استانداری باشد نوعی انتشار اخبار دروغ و تشویش اذهان عمومی جهت استفاده های شخصی خود و نوعی بی احترامی به شهروندان نیز محسوب می شود. و عجیب تر اینکه همیشه ورزشکاران در مسند این نوع تبریک ها هنگام انتخاب مسئولان ، «السابقون السابقون» هستند . و تکرار این رخداد کافی است تا هر کسی بتواند حکم کند که این سرعت و سبقت ورزشکارانه ی جوانان هنوز دستشان در دست ورزیده ی یک شورایی است. و بریده باد دست ابی لهب شورایی !


طبقه بندی: اخبار شهرستان دشت آزادگان،  مقالات، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 28 اسفند 1392 توسط سوسنگرد من
تمامی حقوق مطالب برای ســـوسنــگرد مــــن محفوظ می باشد