تبلیغات
ســـوسنــگرد مــــن - تالاب طلای کثیف در سوسنگرد

ســـوسنــگرد مــــن
 
:: سینما آزادی، هویت فرهنگی سوسنگرد :: مشکلات پیاده روها در سوسنگرد 1 :: مشکلات پیاده روها در سوسنگرد 2 :: سوسنگرد خواهی نخواهی دربندتم :: معلم می تواند نماینده بشود؟ :: شناخت حقوق شهروندی لازمه یک انتخاب

مدیریت همواره  یکی از پر چالش ترین مشاغلی که بشر تاکنون به آن پرداخته است. اما اگر بخواهیم یک تعریف از مدیریت داشته باشیم عبارت است از طراحی، حفظ و نگهداری محیطی که در آن افراد بتوانند به صورت گروه های کاری به هدف ها و مأموریت های از پیش تعیین شده با حداقل هزینه و حداکثر کارائی دست یابند.

با این مقدمه می خواهیم بحثی پیرامون وضع نابه سامان زباله، شهر سوسنگرد را با مخاطبان پایه ریزی کنیم. حکایت جمع آوری زباله ها در شهرها، تجمیع آن در نقاط مخصوص توسط شهرداری و انتقال به مراکز دفن و یا تفکیک،اتفاقی است که در شهرهای جهان به یک سیستم تبدیل شده است که با روش های مختلف اجرا می شود و شهر سوسنگرد از این سیستم مستثنی نیست.

اما اگر به خیابان ها و کوچه ها، پیاده روها و باغچه های کنار خیابان های اصلی  نگاهی بیندازیم همه ما را به یاد سوسنگرد جنگ زده متروکه می اندازد. خیابان های مملو از سطل های پر از زباله به جامانده در کنار مدارس، رستوران ها ، خانه ها و مهم تر بیمارستان، نتایج و آثار سوء مدیریت شهرداری است که می توان همه این بی نظمی ها در مدیریت زباله شهری و سایر مشکلات دیگر شهر را به نالیاقتی و نداشتن مدیریت در اداره شهر توسط شخص شهردار نسب داد.

از زباله های مصارف خانگی بگذریم در باغچه خیابان ها مُورد، کهور و شیشه شور است که اگر لای این درخت ها به خوبی نگاه کنیم می توان عجایب دنیا، باغ وحش طبیعی،  وحشت ناکترین منظره ها را دید که مزید بر علت شده است. درختانی که میانگین زباله تولیدی حاصل از آنها دو برابر زباله تولیدی توسط شهروندان است. نمی دانم این سو مدیریت در جمع آوری زباله ها را به حساب چه کسی بگذارم جز بی مدیریتی شهردار، که همیشه توسعه سریع شهر و کمبود امکانات موجود و گاهی هم عدم همکاری مردم را عامل اصلی و اساسی مشکل می شمارند غافل از اینکه عدم مدیریت ایشان است که سبب انباشته شدن زباله ها در گوشه و کنار سوسنگرد شده است و هیچ وقت به فکرش خطور نکرده که پساب این زباله ها چه زیان های جبران ناپذیری بر سلامت شهروندان وارد می کند. با اینکه مشکلات با یک تدبیر ساده قابل حل است. بعضی ها فکر می کنند مسئول دانستن مستقیم شهردار در سوء مدیریت شهری خصوصاً در بحث جمع آوری زباله ها و نظافت شهر یک قضاوت عجولانه و نادرست است. در پاسخ این عزیزان باید گفت اگر از بی‌فرهنگی مردم هم باشد، بازهم مقصر این انباشتگی زباله شهردار سوسنگرد است چون که این و ظیفة شهردار است که اجازه ندهد شهر تبدیل به یک زباله‌دانی بزرگ ‌شود. و دلیل بارزتر و ملموس تر که می توان بر سوء مدیریت شهردار فعلی در مورد جمع آوری زباله ارائه داد مقایسه ی وضعیت بهداشت شهری در این دوره با عملکرد چند شهردار پیشین است که هرگز به این حد، افتضاح نبوده است.  شاید هم آقای شهردار تصمیم دارد سوسنگرد را به کایرو مصر یعنی شهر زباله که شهرتی جهانی دارد، تبدیل کند یا  اینکه می خواهد از سوئد و دانمارک پیشی بگیرید و از زباله های سوسنگرد برق تولید کند. در پایان بعضی از تصاویری که وضعیت نا به سامان تجمع زباله را در شهر سوسنگرد نشان می دهد ضمیمه می کنیم.عکس ها در ادامه مطلب:
http://s1.upload7.ir/downloads/PAs8pBEYW2MMKXUorXweFowxPxdWB6YhwgfMJKAx/201510104340.jpg
طبقه بندی: اخبار شهرستان دشت آزادگان،  مقالات، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 مهر 1394 توسط سوسنگرد من
تمامی حقوق مطالب برای ســـوسنــگرد مــــن محفوظ می باشد