تبلیغات
ســـوسنــگرد مــــن - خواهی نخواهی دربندتم سوسنگرد

ســـوسنــگرد مــــن
 
:: سینما آزادی، هویت فرهنگی سوسنگرد :: مشکلات پیاده روها در سوسنگرد 1 :: مشکلات پیاده روها در سوسنگرد 2 :: سوسنگرد خواهی نخواهی دربندتم :: معلم می تواند نماینده بشود؟ :: شناخت حقوق شهروندی لازمه یک انتخاب

خواهی نخواهی دربندتم ...

به قلم : اسماعیل جلالی

در گواهی عشق ایستاده ام وقتی همه،بر اسب زیبای خرسندی می روند .به قامت نخل ،به راستی قد قامت مردان عدنی صفت ، میان مدار ستاره های رقت و احساس ،نماز عبور از افق تسلیم را می خوانم تا همه بدانند واژه ی جنگ پر از آشتی حضور است وقتی بخواهیم و سرشار از تراکم بودن در تلاش نابودی .

تو زنده ای و من در تو احساس دوستی می کنم چشمانت رو به پهنای آسمان ،بازوانت در جستجوی خیبر شاخه های عشق را به بار  می نشاند . و اکنون جامه های دلفریب ، نغمه های غریب با کاغذ های رنگین غفلت مرا از تو جدا نمی کند در بند توام خواهی نخواهی هر آنگاه که از تو می نویسم از بساط نوشته ها ، از اشک شکوفه ها ،از تصویر سبد سبد عشقت بوی سیب می آید . بوی سپید آزادی ،بوی افراشته ی فرشته ها .

آبشار باش تا هرگز خم نشوی ،رود باش تا جاودان بمانی و نگذار سنگ ریزه های دژخیمان راه رود تو را ببندند . لبریز از نگاه لحظه ها باش تا از عمق تو دریاها انگشت حیرت گزند ژرفای خویشتن خود را که سیماب گون است به سان بگذار تا نگاه ها از بزرگی ات شرمنده شوند .

سوسنگرد دوستت دارم چون خویشتن داری ،صبوری با چهره ای آکنده از ملامت های فراق و سرزنش های فراغ فریاد استغاثه ات به گوشم می رسد اما چه سود که مشعل آتشینت این دریاچه ی سکوت را نمی آشوبد . طوفان احساس تو را می بینم ولی افسوس که جنگل آرامم تک ماسه ایست که سیل های عارم آن را این سو و آن سو می کشاند .

سوسنگرد می دانم که از قدم های افسرده ام خسته شده ای و می دانم باز از آن بیزار نیستی ، ولی همچون رهگذری استوار برمن بگذر زیرا ای دوست بیگانه ! من خوب می دانم که شهری و شهیدی چون تو آن توان را دارد که رؤیاهایم را به لقاح مروارید بی تا بارور سازد و بر سر انگشتان صبرم کوه مقاومت بنشاند تا مبادا کسی دفتر عشقت را فراموش کند و به گمان قرص های غفلت و خواب دزدانه هوشیاریت را برباید بگو در تکرار خاطره ی 26آبان آمده ایم تا ای پاسدار 26آبان ،ای شهید 26آبان و ای شهروند 26آبان عشق به تو ما را حتی از عشق هم رها نمی سازد و اینک که بوی باروت و صدای موشک آرامش را به غروب زخم خونین مهمان کرده است . حتی مرگ ،آری مرگ آن رهگذر کوچه های تنگ از تصمیم من در 35 سال ایستادگیم می هراسدچون می داند مردمم وارث 26آبان ،7 آذر ،16 دی و 3 خردادند .

 

ابدیت لحظه ی عشق است .درابدیت جاودان بمانی

                                                          سوسنگرد

 

طبقه بندی: مقالات، 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 26 آبان 1394 توسط سوسنگرد من
تمامی حقوق مطالب برای ســـوسنــگرد مــــن محفوظ می باشد