تبلیغات
ســـوسنــگرد مــــن - اگر یک معلم نماینده مجلس بشود …

ســـوسنــگرد مــــن
 
:: سینما آزادی، هویت فرهنگی سوسنگرد :: مشکلات پیاده روها در سوسنگرد 1 :: مشکلات پیاده روها در سوسنگرد 2 :: سوسنگرد خواهی نخواهی دربندتم :: معلم می تواند نماینده بشود؟ :: شناخت حقوق شهروندی لازمه یک انتخاب

اگر یک معلم نماینده مجلس بشود

به قلم: صادق جلالی

سال ها گذشت و گذشت تاکنون شعار های جهادی  نمایندگان جهادگر سابق و حال را فراموش نکردیم و برخلاف شعارشان مخرب بودن تا جهادگر. با این مقدمه کوتاه در زیر دلایل انتخاب یک معلم برای نمایندگی را بیان می دارم تا شاید جرقه تغییری باشد برای تمامی دوستان که تاکنون مخالف انتخاب یک معلم برای این دوره هستند ان شااااالله.

-  به جرات می توان گفت همه اقشار جامعه به نوعی با آموزش وپرورش ارتباط دارند، پس معلم با شخصیت های مختلف برخورد داشته و به نوعی یک روانشناس خوب وماهر است ،بنابراین معلم آشنایی کامل با سطوح مختلف جامعه را دارد ؛ در نتیجه در تصمیم گیری و برنامه ریزی شخص موفقی خواهد بود.

- معلمین جزء اقشار فهیم جامعه هستندو نگرش یک معلم به کشور و مسایل و قوانین حاکم بر آن بسیار متفاوت از نگرش سایر افراد تحصیل کرده آن است.

- معلم دید وسیعتری نسبت به موضوعات دارد.

- معلم با برنامه ریزی دقیق تر و همه جانبه بر آموزش و تربیت دانش آموزان همت می گمارد ، آنچه که واقعا در پارلمان هر کشور ی ضروری به نظر می رسد.

- معلم به دلیل دارا بودن افکار بی ریا و منحصر به فرد هر گز به دنبال منافع فردی خویش نیست .

- اگر یک معلم نماینده مجلس شود شان ومنزلت معلمان به حق احقا خواهد شد.

- اگر یک معلم نماینده مجلس شود،وضعیت معیشتی معلمان مناسب تر خواهد شد.

- اگر یک معلم نماینده مجلس شود،نظام هماهنگ به معنی واقعی شاید به مرحله اجرا در آید.

- اگر یک معلم نماینده مجلس شود،مدافع جایگاه علمی معلمان خواهد شد و شایسته سالاری علمی و جایگاه شغلی را در آموزش و پرورش تبیین خواهد کرد.

- معلم چون با همه اقشار جامعه در ارتباط است به نوعی درد همه را حس می کند ،پس طبیب خوبی است ودر قانون گذاری برای تمامی اقشار ماهر  است.

- معلم دارای فکر و اندیشه پاک است ،در پی اندیشه وفکر پاک رفتار و قانون گرایی پاک نیز تولید خواهد شد.

- معلم عادل وعدالت گر خوبی در محیط آموزشی است ،پس در سطح کلان نیز عدالت را به معنای واقعی پیاده می کند .

- معلم به همه شخصیتها احترام قایل است ،چرا که او را عقیده بر این است که انسانها با هر سطح فکری و تیپ شخصیتی و رفتاری همه مخلوق خداوندند و به خاطر مخلوق شایسته احترام .

- معلم سطحی نگر نیست و در همه قضایا نگرشی عمقی را دنبال می کند .

- معلم هرگز به فکر تخریب چهره ها وافراد نیست تا که خویشتن را به منصب جاه ومقام برساند.

- نسل حاضر نگرشها و دید گاه های بسیار متفاوتی نسبت به نسل های گذشته دارد ، بنابراین این تفاوت ها می طلبد که فرد قانون گذار با همه نگرشها آشنا با شد و این فرد کسی جز معلم نیست چرا که او سکاندار تعلیم وتربیت نسل حاضر با همه سلایق بوده است.

- معلم اهل شعار نیست و همواره افکار و گفتارش را در حیطه عمل قرار می دهد.

 

طبقه بندی: مقالات، 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1 آذر 1394 توسط سوسنگرد من
تمامی حقوق مطالب برای ســـوسنــگرد مــــن محفوظ می باشد