تبلیغات
ســـوسنــگرد مــــن - اخلاق انتخاباتی

ســـوسنــگرد مــــن
 
:: سینما آزادی، هویت فرهنگی سوسنگرد :: مشکلات پیاده روها در سوسنگرد 1 :: مشکلات پیاده روها در سوسنگرد 2 :: سوسنگرد خواهی نخواهی دربندتم :: معلم می تواند نماینده بشود؟ :: شناخت حقوق شهروندی لازمه یک انتخاب

اخلاق انتخاباتی

انتخابات هدفی شیرین است که باعث شور و شوق و نشاط می‌شود و با وجود رقابت‌های جدی، رفاقت‌ها آسیب نمی‌بینند ولی اگر بد اخلاقی‌های كاندیداها و طرفدارانشان هم‌چنان مورد بی‌توجهی قرار گیرد و نامزد انتخاباتی بعضاً برای جلب آراء مردم به هر وسیله‌ای متوسل شوند و عملاً بر اساس شعار غربی « هدف وسیله را توجیه می‌كند » عمل نمایند، نتیجه‌ای جز كینه، عداوت، اختلاف و تفرقه نخواهد داشت و عاقبت اختلاف و تفرقه هم جز شكست و بدبختی و عقب ماندگی نخواهد بود.

این روزها بعضی قلم ها و گفته ها در شبکه های اجتماعی(تلگرام، واتساپ و ...) و تریبون ها به شدت مشغول تخریب رقبای خود هستند. شاید بسیاری از آنها فکر می کنند به وظیفه انقلابی و شرعی خود عمل می کنند، ولی اگر چنین برداشتی دارند در واقع خود را فریب می دهند، زیرا نه تعالیم اسلام و نه اخلاق انسانی هرگز هیچ مجوزی برای تخریب این و آن و توسل به انواع ابزارهای آلوده با هدف مشوه نمودن چهره دیگران صادر نکرده اند.

بنابراین تخریب دیگران، به ویژه آنان که از هوادارانی در سطح جامعه برخوردارند، نه تنها سبب می‌شود که فضای انتخاباتی به آلودگی گراید، بلکه به یقین، هواداران کاندیدای رقیب را به پاسخگویی و رفتار متقابل فرا می‌خواند و فضایی را که باید همدلی و تفاهم در آن گسترش یابد، به فضایی تبدیل می‌کند که تخریب دیگران بر اثبات قابلیت‌های خود پیشی می‌گیرد. زمانی که مردم ما با این شعور سیاسی بالا توجه به فرایند انتخابات و خروجی آن دارند پسندیده نیست که افرادی به خود این اجازه را بدهند که شعور سیاسی مردم را نادیده گرفته و نسبت به طرح سلایق و علایق خود نمایند و موجبات دلخوری نامزدی گردند که در پاره‌ای از موارد (خصوصا هرچه به زمان برگزاری انتخابات نزدیکتر می‌شویم) موجب ناهنجاری سیاسی در فضای شهرستان شود که اذهان را مشوش و اخلاق انتخاباتی را مشوه نماید. اگر قرار باشد نوع رقابت در انتخابات براساس درگیری‌ها، تخریب‌ها و بداخلاقی‌های سیاسی و انتخاباتی صورت گیرد قطعا موجب زدگی مردم و عدم مشارکت آنان خواهد شد و این امر با فلسفه وجودی انتخابات و رویكرد دموكراتیك آن مغایرت دارد.

در پایان امید است شاهد برگزاری انتخاباتی پرنشاط باشیم و نشان دهیم که اخلاق انتخاباتی و انتخاب اخلاقی نمایشی آشکار از درک و شعور مردم این مرز و بوم است، و قطعا هر شخصی که از صندوق آراء مردم خارج شود، نماینده تمام مردم دو شهرستان دشت آزادگان و هویزه خواهد بود.


 

 

 

طبقه بندی: مقالات، 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 1 دی 1394 توسط سوسنگرد من
تمامی حقوق مطالب برای ســـوسنــگرد مــــن محفوظ می باشد