تبلیغات
ســـوسنــگرد مــــن - نظام انتخاباتی شوراهای شهر «تناسبی» می‌شود/ بررسی طرح در مجلس

ســـوسنــگرد مــــن
 
:: سینما آزادی، هویت فرهنگی سوسنگرد :: مشکلات پیاده روها در سوسنگرد 1 :: مشکلات پیاده روها در سوسنگرد 2 :: سوسنگرد خواهی نخواهی دربندتم :: معلم می تواند نماینده بشود؟ :: شناخت حقوق شهروندی لازمه یک انتخاب

نظام انتخاباتی شوراهای شهر «تناسبی» می‌شود/ بررسی طرح در مجلس

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، از آغاز بررسی طرح «تبدیل نظام انتخاباتی شوراهای شهر و روستا به نظام تناسبی» در این کمیسیون، طی هفته آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار سوسنگرد من : محمدجواد کولیوند در گفتگو با خبرگزاری مهر، از ارائه طرح «تبدیل نظام انتخاباتی شوراهای شهر و روستا به نظام تناسبی» از سوی جمعی از نمایندگان به کمیسیون شوراها خبر داد و گفت: بر اساس این طرح، رقابت نامزدهای شوراهای شهر و روستا بر سر کرسی‌های تخصصی خواهد بود، نه بر سر کلیت شورا.

وی در توضیح این نکته گفت: بر اساس این طرح، تعداد کرسی‌های شوراهای شهر و روستا به تناسب مدرک تحصیلی و نیاز شورا تعریف می‌شود و رقابت نامزدها بر اساس تخصص خودشان بر سر کرسی‌های تخصصی شورا خواهد بود؛ به عنوان مثال اگر شورای شهر یک شهرستان ۹ عضو داشته باشد و یکی از کمیسیون‌های آن کمیسیون عمران باشد، نامزدهایی که دارای مدرک تخصصی و سابقه عمران هستند، فقط بر سر این یک کرسی رقابت می‌کنند.

کولیوند گفت: این طرح بر اساس اصول هفتم و یکصدم قانون اساسی تدوین شده و هدف از ارائه آن این است که رقابت نامزدها به صورت تخصصی باشد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس خاطرنشان کرد: این طرح فعلا در کمیسیون اعلام وصول شده و اگر هفته آینده کار بررسی بودجه ۹۵ به اتمام برسد و نیاز به بررسی پیشنهادات بودجه‌ای در کمیسیون نباشد، وارد بررسی طرح می‌شویم.

طبقه بندی: اخبار ایران و جهان، 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 17 فروردین 1395 توسط سوسنگرد من
تمامی حقوق مطالب برای ســـوسنــگرد مــــن محفوظ می باشد